Наша марка
Вхід
Логін:

Пароль:Партнери
ФотоПродаж
16.01.2024. VW Golf 7 2.0tdi m/t universal, Київ,

16900
Пiдписка
Введiть Ваш Е-Mail:
Пiдписатись
Вiдмовитись
2 + 2 =
Реклама
Дитячі Будинки України
Технології Ауді
Multitronic - безступінчатий варіатор
Multitronic безступінчатий варіатор поєднує в собі переваги звичайного приводу і перевершує своїми якостями ступінчасту автоматику і коробку передач, що механічно перемикається. Вона працює комфортніше, ніж відомі автоматичні коробки передач, оскільки зміна передачі відбувається поступово і практично невідчутно. Вона працює економічніше, ніж попереднє покоління механічних коробок передач.  

Ідея безступінчатого варіатора не нова, але створюючи цю трансмісію, інженери з Інгольштадта піддали традиційний варіатор істотної "ревізії". Перш за все, приводний пас варіатора замінили спеціальним ланцюгом. Полягає вона з 1025 пластинок, сполучених 75 штифтами. На кожен штифт насаджено 27 пластинок, 13 з яких підходять до штифта з одного боку, а 14 - з іншою. Заміна штовхаючого сталевого ременя на ланцюг дозволила забезпечити передачу великих моментів, що крутили, при однакових розмірах шківів.
 
Причем, даже те 280 Нм, что выдает 2,8-литровая V-образная "шестерка" Audi A6, для такой цепи далеко не предел (ранее вариаторы ставились только на маломощных машинах). Кроме того, пластинчатая цепь, созданная при участии фирмы Luk, оказалась очень гибкой, что позволило существенно снизить минимальный радиус шкивов и соответственно, расширить диапазон изменения передаточных чисел трансмиссии. Если в обычной "механике" передаточные числа находятся в диапазоне от 0,7 до 5,0, то в новой конструкции-от 2,1 до 12,7. Цепь изготовлена из сверхпрочной стали и имеет небывалую износоустойчивость. По результатам испытаний в Ингольштадте износ штифтов цепи к концу срока службы автомобиля составит всего 0,1-0,2 мм, поэтому менять ремень в течение всего периода эксплуатации автомобиля не нужно.
 
Ще одна тонкість: Multitronic - велика сила стиснення половинок шківів для запобігання прослизанню ланцюга. Виключити прослизання ланцюга допомагає також спеціальний чутливий елемент - датчик тяги, який практично миттєво розпізнає ознаки пробуксовки анцюга і дає команду на підвищення тиску в контурі стиснення. Така необхідність, як правило, виникає при інтенсивному розгоні, коли від двигуна до коліс необхідно передати максимальний момент, що крутить, або у разі різкого стрибка передаваного тягового зусилля, наприклад, коли колеса після пробуксовки на льоду, на снігу або в грязі потрапляють на чистий асфальт.  

Управління трансмісією Multitronic віддане вельми інтелектуальній програмі, закладеній в електронний "мозок". Якщо ж за кермом опиниться любитель "механіки", то йому електроніка може запропонувати запрограмовані 6 ступенів передачі. Для їх перемикання можна користуватися важелем селектора, як у Tiptronic, або клавішами на рульовому колесі.
 
Ще одна особливість трансмісії Multitronic полягає в тому, що проміжною ланкою між двигуном і варіатором є не звичний гідротрансформатор, а багатодискове "мокре" зчеплення. Так, конструктори Audi виключили гідравлічні втрати енергії і поліпшили динамічні показники автомобіля, сумістивши плавність ходу лімузина і спортивну "жвавість" раллійной машини. Переклад важеля селектора в положення D і подальше натиснення на педаль газу викликає стрибок оборотів двигуна до 4500 і стрімкий набір швидкості. Все це відбувається так непомітно і плавно, що не встигнеш озирнутися, як на спідометрі вже максимум.
 
Відсутність звичних ривків при перемиканні передач і млявого набору швидкості у багатьох викликає здивування і легкий шок. Але саме приголомшуюче - це миттєва реакція на натиснення педалі газу. До цього часу для "автоматів" це було недоступно. Audi A6 з Multitronic прискорюється навіть швидше, ніж з п'ятиступінчастою механічною (!) коробкою передач (8,3 проти 8,46 при розгоні до 100 км/ч), не говорячи вже про Tiptronic! У змаганні трансмісій на Audi з однаковими двигунами Multitronic обійшов "механіку" і колись гучний "автомат" Tiptronic по економічності. "Варіаторная" A6 при випробуваннях по циклу MVEG на 100 км. пробігу витрачає всього 9,7 л бензину, що на 0,2 л менше, ніж у випадку з "механікою". Така мала витрата пального забезпечується при роботі трансмісії в економічному режимі, коли обороти двигуна не перевищують 1500 об/мин, а швидкість автомобіля коливається біля відмітки 100 км/ч.Інші статті цього розділу:

Як стати Партнером Клубу Ауді Карта проїзду на місце зустрічі Клубу
Правові аспекти Краткий справочник флэймогона
Конфіденційність Правила форумів
Коди кнопок
historical images
Контакти: info@audi.org.ua

Розроблено Webtime

Дизайн: kondrat.com.ua