Наша марка
Вхід
Логін:

Пароль:Партнери
ФотоПродаж
16.01.2024. VW Golf 7 2.0tdi m/t universal, Київ,

16900
Пiдписка
Введiть Ваш Е-Mail:
Пiдписатись
Вiдмовитись
2 + 2 =
Реклама
Дитячі Будинки України
Історія Ауді
Квадратура чотирьох колес

Володимир Смірнов
Фото фірми-виробника

Вам знайоме словосполучення Audi Quattro? Безумовно, відповісте ви, безліч цих машин бігає по наших дорогах: і «четверті», і «восьмі», і навіть старенькі «бочки». Ан ні! У нас йдеться про ту модель фірми, що несе чотири переплетені кільця на радіаторі, що має лише ім'я власне — «Кваттро», без яких-небудь цифр взагалі!


Зараз ми вже звикли до приводу на чотири колеса у звичайних легкових автомобілів, а два десятиліття тому, на зорі восьмидесятих, така трансмісія асоціювалася лише з «грубими» позашляховиками. Да і то, друга, як правило, передня вісь, підключалася окремим важелем роздаточної коробки, а іноді, додатково, колісними муфтами, для чого потрібно було вилазити з кабіни. (Одним з рідкісних виключень була наша «Нива» з постійним повним приводом, розроблена до 1977 р.).

Ідея оснастити дорожній, а значить звичайний, асфальтовий «легковик» другою провідною віссю вже у той час витала в повітрі. Проте, окрім відсталих традицій і неготовності ринку, було ще декілька перешкод, що заважали її втіленню. По-перше, технологічних, щоб забезпечити якість всіх вузлів, по-друге, технічних — зайві деталі роблять машину важчою, підвищують тертя, а значить знижують ККД передачі моменту, що крутить, на колеса. Все це вимагає збільшення потужності силового агрегату, і, у свою чергу, піднімає ціну на готовий виріб. Проект А1, над яким працювали з 77-го року, був покликаний пом'якшити ці суперечності. Реально автомобіль коштував в два з половиною рази більше, ніж Volkswagen Golf (природно, першого покоління і в цінах тих років), але близько до Mercedes в «123-му» кузові.

За ці гроші платоспроможний клієнт отримував стильне купе рубаних по тій моді форм і небувалої жорсткості на вигин і кручення, і надфорсований 5-циліндровий турбодвигун в триста сил. Без перебільшення, Audi Quattro — експонат № 1 на Женевському автосалоні весною восьмидесятого року. Вже на самому початку серійного випуску стало ясно — відбулася ПОДІЯ. Склався новий підхід в конструюванні легкових автомобілів. А чим же, власне, такий хороший постійний повний привід на чудових, рівних, як стіл, європейських дорогах?

Ну передній, в порівнянні із заднім, зрозуміло — повороти без занесень, машина за колесами, як нитка за голкою. З джипами теж начебто все ясно — дертися на горб або долати брід простіше «всіма чотирма». Але достатньо один раз прокотитися на повному приводі по зимовій дорозі, по мокрому асфальту, та що там, навіть по сухому на пристойній швидкості і з віражами, назад пересідати більше не захочеться. Тому що йде така машина, навіть в екстремальних умовах, як по рейках.

В процесі розробки, взимку, Quattro на літній гумі, без ланцюгів пустили на штурм «найкрутішого» альпійського перевалу Turracher Hoh. Для порівняння услід пішли машини з приводом на одну вісь на зимових, шипованних покришках. Всі, окрім «Квадрата», забуксували, не дійшовши до вершини перевалу. При максимальній швидкості в двісті двадцять повноприводний автомобіль на європейських автобанах просто творив дива, адже дорога не завжди йде по прямій, і саме на високих швидкостях надзвичайно цінується чіпкість, точність маневру. Спортивні успіхи були у Quattro немов на роду написані. Найвидатніша у восьмидесяті роки жінка-пілот Мішель Мутон (Michele Mouton) виступала в ралі саме за команду Audi і неодноразово брала призи.

Надалі переважна більшість автовиробників обзавелися своїми повноприводними легковими моделями, і їх частка постійно зростає до цого часу, не дивлячись на 15-20-процентну надбавку в ціні. Ті, хто в змозі піти на ці додаткові витрати, вкладають гроші в свою безпеку. Компанія Audi давно ввела в кожен модельний ряд відповідну модифікацію. Але шана дістається, як правило, саме першопроходцям, інші лише заглиблюють уторовану колію. За восьмидесяті роки схема приводу на чотири колеса стала покупцеві звичною, але грунт для цього підготувала саме Audi Quattro. Сама модель не пережила свого десятиліття, хоча на початку його тріумфально заявила себе на багатьох автосалонах і ралі. Зараз же машина практично перейшла в розряд раритетів, але дух її живе в багатьох сучасниках, що несуть в імені і частинку Quattro.

Микита Розанов
Малюнки автора

Quattro — культове слово для безлічі автомобільних фанатів. Quattro — це і сучасні повноприводні автомобілі фірми Audi, і вивірений до дзвону стиль, і малюнок двудверного купе, яке, хоч і не випускається ось вже два десятки років, не втрачає своєї привабливості. У цьому італійському слові міститься і підказка, що багато в чому пояснює походження дизайну німецької моделі.

У 1978 році головний дизайнер фірми ITALDESIGN Джорджетто Джуджаро (Giorgetto Giugiaro) закінчив роботу над замовленням від німецької фірми Audi по створенню трьохоб'ємного седана серії 4000, якому був привласнений індекс 80. Як завжди, Джуджаро справився з роботою блискуче. У автомобілі пізнавалася продукція Audi, він був елегантний і послужив своєрідним донором для всього модельного ряду фірми на 80-і роки. Правда, стиль зовсім не був інноваційним і, більш того, містив в собі посилання на дизайн VW Passat 1973 року, мав дуже вивірені пропорції і відпрацьовані деталі. Характерною деталлю стала прямокутна форма світлотехніки. Єдине, в чому традиційно сумнівався Джуджаро, так це у висоті кузова, яка, на його думку, повинна бути більше, полегшуючи тим самим посадку в салон.

Напевно, тому керівництво Audi вирішило довірити проектування спортивного купе не Джуджаро, а своїм дизайнерам з Інгольштадту. Ця команда і побудувала низький і стрімкий автомобіль. Італійська ж назва — Quattro, безумовно, дань пошани великому маестро Джуджаро.


Джерело: http://www.whatodo.ru

Інші статті цього розділу:

Як стати Партнером Клубу Ауді Карта проїзду на місце зустрічі Клубу
Правові аспекти Краткий справочник флэймогона
Конфіденційність Правила форумів
Коди кнопок
historical images
Контакти: info@audi.org.ua

Розроблено Webtime

Дизайн: kondrat.com.ua